Stingray Festival 4K UHD logo 360px.jpg

Niemiecka firma DNMG nawiązała współpracę z firmą muzyczną, medialną i technologiczną Stingray, aby uruchomić 3 kanały 4K dla swoich operatorów w Niemczech. Dzięki temu 3 kanały, Stingray Festival 4K, Stingray Hits 4K i Stingray Ambiance 4K, będą po raz pierwszy dostępne dla 200 niemieckich operatorów. 
 

Stingray Fetsival Hits 4K 3 kanaly Ultra HD 760px.jpg

Stingray Festival 4K poświęcony jest koncertom, przedstawieniom teatralnym i setom DJ-skim, a także baletowi i operze. Kanał Stingray Festival 4K jest znany użytkownikom dekoderów 4K od Orange Polska.

Stingray Hits 4K pokazuje szereg teledysków z głównego nurtu i przyszłych gwiazd, a Stingray Ambiance 4K - jak sugeruje tytuł - pokazuje naturalne obrazy w towarzystwie dźwięków natury. 

Kanały będą dostępne na głównym serwerze w centrum danych EQUINIX FR5 we Frankfurcie nad Menem, a operatorzy muszą odbierać sygnał tylko za pośrednictwem połączenia VPN operatora z Equinix za pośrednictwem CrossConnect.
 

Ingo P. Schuchert, dyrektor zarządzający DNMG, powiedział:


- Na rynku jest obecnie ponad 10 mln telewizorów 4K, z 7 dodatkowymi milionami, które będą przybywać rocznie. Partnerstwo obejmuje zarówno bezpłatną telewizję, jak i prawa do płatności dla wszystkich kanałów, zapewniając operatorom sieci niespotykaną elastyczność w dostarczaniu klientom najwyższej jakości 4K. 

- Aby ten USP był możliwy, DNMG po raz pierwszy inwestuje we własne systemy i infrastrukturę, tworząc tym samym podstawę dla przyszłych modeli biznesowych 4K dla naszych operatorów sieci.

Mathieu Peloquin, SVP ds. marketingu i treści w Stingray powiedział:

- Cieszymy się, że możemy podpisać umowę z DNMG, zwłaszcza że jest to pierwsze wejście kanałów telewizyjnych Stingray 4K na rynek niemieckojęzyczny. Szybkie tempo innowacji technologicznych wciąż zapewnia nowe możliwości rozwoju i współpracy, a Stingray jest dumny z tego, że jest liderem w dostarczaniu nowych możliwości rozrywki miłośnikom muzyki na całym świecie.

Źródło: teltarif.de  digitaltveurope.com  broadbandtvnews.com